Dzień dobry. Z całego serca chcieliśmy podziękować za piękną oprawę ślubna. Dziękujemy ♥️

ALICJA I PATRYK, WROCŁAW 17.10.2020

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat nie było uwag dotyczących naszego zaangażowania w śpiew. Prośba o śpiewanie tradycyjnych i znanych pieśni. Wyrażano zadowolenie z posługi organisty.

PODSUMOWANIE ROCZNE I REFLEKSJE POKOLĘDOWE ZA ROK 2019, PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POKOJU WE WROCŁAWIU

Dzień dobry. Olga została przyjęta do szkoły. Bardzo dziękujemy za pomoc.

MAMA OLI

Mało jest ludzi tak oddanych swoim pasjom i zarażających nimi innych, budujących grupy i czyniących ten świat odrobinę ładniejszym.

JOANNA MACIEJEWSKA

Panie Marku stworzył Pan w Smolcu wielkie dzieło. Miałem jednak nadzieję że ono jednak przetrwa… Szkoda. Brakuje mi słów aby wyrazić za wszystko ogromne podziękowania. Wielu pasjonatów spotkałem na swojej samorządowej drodze ale Marek Gierczak to absolutnie ekstraklasa.!!!

ANTONI KOPEĆ, WIELOLETNI BURMISTRZ GMINY KĄTY WROCŁAWSKIE

Tomasz dostał się do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu. Dwa lata efektywnej pracy od ”zera” z wyjątkowym nauczycielem. Dziękujemy Panu Markowi Gierczakowi.

ANNA MIŚ, SMOLEC, 20.06.2019

Drogi Marku. Dzięki za świetny akompaniament podczas mszy żałobnej . Chłopaki są pod wrażeniem. Ja też dziękuję. Czułem się bardzo pewnie gdy Ty akompaniowałeś. Myslę, że nie było to nasze ostatnie wystąpienie razem. Pozdrawiam.

KAZIK, BRZEZIA ŁĄKA - 29.06.2019

Dziękujemy Panu za piękna oprawę muzyczną na naszej skromnej okoliczności i ma Pan niesamowity głos. Życzymy duzo zdrowia i radości ? Bóg zapłać.

KASIA I KRZYSIU, WROCŁAW, 09.06.2019

Marek to człowiek orkiestra, dosłownie i przenośni. Będzie Cię brakować tu przyjacielu. Zostawiłeś w Smolcu kawał serca. Wszystkiego najlepszego w nowym miejscu.

MIECZYSŁAW TRZCIŃSKI

Dziękujemy Ci Panie Boże że 8 lat temu przysłałeś do naszej parafii Marka człowieka,który choć w Smolcu nie mieszka całym sercem zaangażował się w życie naszej parafii. Dziękujemy Ci Marek Gierczak, że z mocą Ducha Św. i innych osób(nie chciałabym nikogo pominąć dlatego nikogo nie wymieniam) zmieniałeś nasze chrześcijańskie życie w nowe doświadczenia pozwalające jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga.Dziękujemy za wszystkie inicjatywy.Niech Pan Bóg pobłogosławi Cię na nowej drodze i otoczy życzliwością i miłością. (…)Abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani,z całą pokorą i cichością, z cierpliwośćią, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha, dzięki więzi jaką jest pokój.Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei,jaką daje wasze powołanie.”

(EF 4, 1-4), JOANNA MŁYŃCZYK, SMOLEC 31.03.2019

Panie Marku – nie będę ukrywał, że jak usłyszałem dziś w Ogłoszeniach Duszpasterskich, że Pan odchodzi, to się zmartwiłem. Oj chyba nie ma szansy, by ktoś taki jak Pan „zawitał na chór” Naszej Świątyni. Jest Pan bez wątpienia Kimś Absolutnie Niesamowitym i Wyjątkowym! Jak 7 lat temu zamieszkaliśmy w Smolcu nie mogłem wyjść z powdziwu, że Parafia może poszczycić się tak Profesjonalmym Organistą! A to przecież był tylko „drobny element” Pana Wielkiej Muzycznej Pasji, która wręcz „eskplodowała” w Smolcu i cudownie wręcz pozwoliła oskryć talenty wokalne i instrumentalne tak wielu Wspaniałych Osób w Naszej Miejscowości! Wiele razy opowiadałem mym znajomym jakiego to niebywałego Organistę mamy w Smolcu i – zawsze w pewnym momencie mej opiowieści – nim zdążyłem Pana przedstawić – ten mój rozmówca przerywał mi i mówił – to Pan Marek Gierczak – prawda?! A zatem jest Pan znany w różnych środowiskach otwartych na muzykę. Było też dla mnie nieprawodopodobne wręcz, że się Pan „porwał” na remont organów. Moj kolega prowadzi taką firmę, która organy remontuje – zatem „złapałem się za głowę” – „z grubsza wiedząc” jakie to koszta i jaka poważna „operacja”. Ale Pan znów okazał się Kimś Niesamowitym i oto remont już się toczy. Panie Marku – dziękuję Panu za wszystko! I chociaż nie poznałem Pana odsobiście, to było przeogromnym zaszczytem móc uczesnirczyć we wszelkich przedsięwzięciach jakie Pan zainicjował, prowadził i uświetniał! Ten piekny głos i wszechstronne umiejętności instrumentalne jakie Pan ma zapamiętam na zawsze! Tylko czy te Pana „Dzieła Smoleckie” przetrwają bez Pana tu pośród nas? Daj Boże – przetrwają! Ale próba to dla nich będzie poważna. Panie Marku – obfitości Łask Bozych w nowych zadaniach, które teraz przed Panem! Dużo radości, optymizmu, zdrowia! Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie! I jeszcze raz dziękuję za te Smoleckie Lata!

JACEK MAZURKIEWICZ , SMOLEC 31.03.2019

Dziś (31.03) pożegnaliśmy naszego organistę Marek Gierczak To smutny moment, bo choć rozumiemy jego decyzję, to będzie nam go niesamowicie brakować. Marek nie tylko zapewniał oprawę muzyczną na naszych nabożeństwach, był nie tylko organistą – tę funkcje można zastąpić – ale to on stworzył i prowadził Orszak Trzech Króli, ogarniał muzycznie wiele lokalnych projektów, jak choćby obchody 100-lecia niepodległości, dożynki, odpust, świetlicowe wigilie Bożego Narodzenia i wiele wiele innych. Stworzył i prowadzi Smolecką Orkiestrę Detą oraz chór Smolec Cantans, z którym zorganizował wiele koncertów ukierunkowanych na wsparcie smoleckich organów, do których remontu udało mu się po wielu latach doprowadzić. I choć obiecuje, że tych dwóch ostatnich formacji nie zostawi i będzie przyjeżdzał na próby, to i tak dość szybko odczujemy jego brak, bo jest osobą wielkiego formatu, co zauważył już dawno temu portal Smolec24.pl przyznając mu nagrodę „Przyjaciela Smolca”. Marku, przez te 8 lat pokazywałeś nam, czym jest odpowiedzialnośc za wspólnotę parafialną, że nie ma trudnych projektów, że można zrobić coś z niczego… wystarczy chcieć… Dziękujemy. Na tę nowa drogą niech Cię Pan błogosławi i strzeże, niech rozpromieni nad Tobą swe oblicze i niech Cię obdarzy pokojem!

SILOE SMOLEC 31.03.2019

Słuchajcie my jako para młoda ostatnio mielismy przyjemnośc gościć na naszym ślubie jako oprawę muzyczną ślubu na chórze wokalistke Panią Ewelinę Nawrocką i Pana Marka Gierczaka w postaci organisty i akordeonisty przy życzeniach , polecam ich bardzo gorąco , Pani Ewelina bardzo ślicznie śpiewa czułem sie jak w operze piękny głos śpiewu , profesjonalizm aż magicznie to wszystko brzmiało na ślubie , a Pan Marek niesamowicie pieknie ekstra gra na organach i wymiata bosko na akordeonie , polecam ich bardo było mega.

MICHAŁ I AGNIESZKA, BRZEZIA ŁĄKA 15.09.2018

Marku muszę Ci to napisać bo jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu. Dziś tak pięknie grałeś i śpiewałeś ze bardzo się wzruszyłam podczas Mszy Świętej. Jestem tak przyzwyczajona do Ciebie w naszym Kościele, ze gdy jestem na Mszy gdzie indziej to brakuje mi tam Twojej gry i śpiewu. Pomyślałam ze napiszę Ci o tym – abys wiedział, ze wzbudzasz miłe emocje.

ANNA D. , SMOLEC. 2018

Witam Panie Marku! Chcielibysmy goraco podziekowac za przepiekna oprawe muzyczna naszej slubnej Mszy Swietej. Jestesmy bardzo wdzieczni, wszyscy goscie byli pod wrazeniem:-D pozdrawiamy serdecznie Ada i Marek

WĄDROŻE WIELKIE , 02.06.2018

Witam Panie Marku w imieniu swoim i rodziny bardzo chciałabym Panu podziękować za piękny śpiew , piękną grę poprostu za całokształt . Jestem Panu bardzo wdzięczna. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

BOŻENA BUGAJSKA , GRODKÓW 25.09.2017

Razem z Jose chcieliśmy Panu najserdeczniej podziękować za cała oprawę muzyczną! Było cudownie i wszyscy goście cały czas wspominają Pana grę! Przyznam,, że dla Hiszpanów było to szczególnie wyjątkowe, bo mówią, że nigdy nie spotkali się z aż tak piękną oprawą muzyczną na żadnym ślubie.

MAGDA STANISZEWSKA, GÓRA IGLICZNA 14.08.2017

„…Tuż po dotarciu kosza plonów na plac przy zamku i zanim jeszcze Smolec Cantans rozpoczął swój występ, głos zabrał starosta Sebastian Kotlarz. A była ku temu specjalna okazja, ponieważ chciał on podziękować Panu Markowi Gierczakowi, kierownikowi chóru Smolec Cantans, kapelmistrzowi orkiestry dętej oraz inicjatorowi cyklu koncertów na rzecz renowacji smoleckich organów Smolec Organum za jego wyjątkowe zaangażowanie na rzecz Smolca i wręczyć mu statuetkę PRZYJACIEL SMOLCA. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że Pan Marek nie jest smolczaninem, a właśnie tylko osobom spoza Smolca, którzy w naszej i dla naszej miejscowości z sukcesem działają przyznawane jest to wyróżnienie, którego inicjatorem jest nasz portal smolec24.pl…”

Jestem uczennicą Pana Marka, 8 lat temu uczył mnie od podstaw solfeżu, gry na pianinie, wystarczyło mi kilka lekcja. Dziękuję za cierpliwość:) jestem teraz organistką w Warszawie.

NATALIA RYLSKA, WARSZAWA 21.082017

Panie Marku, dziękujemy za przepiękną oprawę muzyczną podczas ślubu – za przepiękny głos Pani Eweliny i wspaniały Pana akompaniament. Stworzyliście Państwo cudowny klimat, który zachwycił zarówno nas jak i gości, a dzień ślubu stał się jeszcze piękniejszym. Uświetnili Państwo uroczystość i muszę powiedzieć, że goście weselni, a szczególnie Hiszpanie o niczyim innym nie mówili tylko podkreślali, że są pod ogromnym wrażeniem oprawy muzycznej w Kościele. Serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm i chwile pełne wzruszeń.

JOLANTA STANISZEWSKA, GÓRA IGLICZNA, 14.08.2017

Pan Marek Gierczak, to człowiek wielkiego formatu, o szerokich horyzontach intelektualnych i muzycznych. Jeśli ktoś chciałby poznać piękno świata muzyki, powinien skorzystać z Jego fachowych umiejętności. Jest profesjonalistą w przekazywaniu wiedzy, świetnym Nauczycielem i Pedagogiem, wykazującym ogromną cierpliwość i łagodność – cechy tak bardzo dziś poszukiwanych w naszym rozpędzonym świecie. Potrafi rozmiłować zwykłego człowieka w pięknie muzyki. Jest pełen niegasnącego entuzjazmu i fascynacji światem muzyki otwartym przecież dla niewielu. Jest człowiekiem bardzo zdyscyplinowanym i zorganizowanym. Ma w sobie umiłowanie tego co dobre, piękne i szlachetne. Nie ma miejsca w tym co robi na bylejakość. Jest wymagający, ale nie niszczący, przeciwnie pozwala uwierzyć w siebie.

Korzystam z lekcji muzyki u Pana Marka od prawie 3 lat, z polecenie życzliwej Osoby. Nigdy wcześniej nie uczyłam się muzyki. Obawiałam się czy to ma sens i czy jest możliwe bym mogła wejść w świat, który był dla mnie zamknięty? Okazało się, że profesjonalizm Pana Marka otwiera drzwi do tego świata bardzo szeroko, i rodzi się pragnienie by iść dalej. Osiąga się coś , co wydawało się, ze jest poza zasięgiem naszej wyobraźni i marzeń.

Nie zniechęca , a przeciwnie uskrzydla swoją zachęta, by iść dalej pomimo trudności , które przecież muszą być. Nie pozwala na wątpienie w swoje możliwości. Potrafi wydobyć z człowieka zdolności ,o których nie wie się, że w ogóle są. Lekcje z Panem Markiem są wspaniałą podróżą po świecie muzyki. Polecam korzystać z edukacji u Niego , zwłaszcza dzieciom, ponieważ jest Nauczycielem, który uczy i wychowuje, całościowo ogarnia człowieka , jego kondycję psychiczną i zdolności wszelakie. Jest Człowiekiem kultury wysokiej, budzącym autorytet i szacunek. Łagodność i poczucie humoru są dodatkowymi atutami w nauczaniu dzieci. Pan Marek uczy tez mojego 8- letniego siostrzeńca, dla którego stał się powodem do dumy i wyrocznią, nie tylko w zakresie muzyki. Pozdrawiam serdecznie!

BARBARA KOZAK, WROCŁAW, 10.07.2017

Uczęsczam na lekcje śpiewu i emisji głosu do pana Marka od jakiegoś czasu, z których jestem bardzo zadowolona. Pan Marek jest bardzo dobrm nauczycielem , który oprócz nauki potrafi też odpowiednio zmotywować ucznia i zachęcić, nawet jeśli nie zawsze od razu wszystko dobrze wychodzi. Lekcje są prowadzone bardzo interesująco i nastawione są na uzyskanie postawionych celów. Wszystkim miłośnikom śpiewu bardzo polecam zapisanie się na lekcje , aby rozwijać jeszcze bardziej swoje umiejętności oraz wszystkim tym, którzy myślą , że im ” słoń na ucho nadepnął”, aby mogli się przekonać, że śpiewać każdy może :-)

MONIKA KOS, WROCŁAW, 18.07.2017

„… W tym samym czasie (2003r.) miejscowi Polacy stworzyli Centrum Kulturalno – Oświatowe, na którego czele stanął Marek Gierczak (rocznik 1983). Dzięki imponującej przedsiębiorczości udało mu się wokół Centrum skupić również Polaków mieszkających w innych podsamborskich wsiach, m.in.: w Dąbrówce, Starej Soli, Biskowicach i Czukwi…. Centrum Kulturalno – Oświatowe prowadzi różnorodną działalność. Sprowadza do Strzałkowic zespoły z Polski, ale też swoim artystom organizuje występy w Polsce, m.in. na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie…. Spiritus movens zespołu „Życzenie” i całego Centrum Kulturalno – Oświatowego w Strzałkowicach jest Marek Gierczak – społecznik o wielu talentach, również historyk, autor monografii p.t. „Historia wsi Strzałkowice” (Koszalin 2007), wzbogaconej o antologię wierszy i pieśni ludowych z okolic Sambora… „

PROF. STANISŁAW SŁAWOMIR NICIEJA. , „KRESOWA ATLANTYDA”, T.V